Tarptautinė savanorystė

Nuo 2000 m. centras įgyvendina Europos savanorių tarnybos ir Europos solidarumo korpuso projektus, todėl kasmet į darbuotojų kolektyvą įsilieja keletas savanorių iš skirtingų Europos ir kitų šalių. Savanoriai dirba mūsų organizacijoje nuo vieno mėnesio iki vienuolikos ir padeda darbuotojams kasdienėje veikloje, pavyzdžiui, žaidžia su vaikais, važiuoja į stovyklas, rekolekcijas, eina į žygius su jaunuoliais ar tiesiog bendrauja. Europos solidarumo korpusas yra ir neformalaus mokymosi programa, todėl suprantame, kad savanorio veikla turi būti gerai organizuota ir vykdoma nuosekliai. Siekiame, kad kiekvienas savanoris sulauktų nuolatinės paramos darbiniuose ir mokymosi procesuose.

Keletas įspūdžių apie savanorystę ir savanorius:

Savanoriaudama Lietuvoje aš gavau daug naujų patirčių. Pirmą kartą gyvenau atskirai nuo šeimos, supratau, ką reiškia nepriklausomas gyvenimas. Tai buvo puiki galimybė pažinti save ir tobulėti. Galvoju, kad mano požiūris į daugelį dalykų tapo daug platesnis, man lengviau priimti sprendimus.

Mari iš Gruzijos

Manau, tikrai įdomus dalykas šioje šalyje yra istorija. Ji iš tiesų turtinga: keletas nepriklausomybių, komunizmo laikotarpis… Man patiko Lietuvos gamta: daug ežerų, miškų, net miesto centre yra žalumos! Manau, esu laiminga, kad buvau šioje organizacijoje, nes patiko žmonės, su kuriais dirbau. Ir baigdama noriu pasakyti, kad man patinka kepta duona ir nepatinka cepelinai.

Eleonore iš Prancūzijos

Kai pas mus atvyko Anthony, tai aš pagalvojau, kad jis bus nuostabus, juokingas, linksmas. Taip ir atsitiko. Kai mes susipažinom, tai jis pralinksmėjo, pradėjo mus juokinti. Jis mums pasakoja, kaip daryti visokius pyragus. Jis turės prisiminti apie mus! Aš su juo stengiuosi būti maloni. Jau trupučiuką moka lietuvių kalbą. Jis smagus.

Vaikų dienos centro lankytojos atsiliepimas apie savanorį Anthony

Aš visiems rekomenduočiau pasinaudoti šia galimybe savanoriauti. Tai labai geras būdas pažinti save ir kartu padėti kitiems žmonėms. Man labai patiko ši patirtis, aš laiminga, jog nusprendžiau tapti Europos savanorių tarnybos savanore. Galiu teigti, kad tai buvo vienas iš geriausių sprendimų mano gyvenime. Mano ateities planas yra gyventi Lietuvoje ir rasti čia darbą.

Maria Nieves iš Ispanijos

 

Daugiau informacijos apie Europos solidarumo korpusą galima rasti Jaunimo reikalų agentūros prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos internetiniame puslapyje: www.jtba.lt.

Kontaktai:

Sigita Dževečkienė, ESK koordinatorė
Tel.: +370 630 25584
El. paštas: solidarity@matulaiciosc.lt

Svarbu!

Kviečiame prisidėti

Socialinių veiklų laikraštis

Matulaičio Respublika

LithuaniaEnglish