Darbas gatvėje „Sofkė“

SofkėSofkė – socialinis darbas gatvėje

Socialinis darbas gatvėje – tai pagalba jauniems žmonėms, kurie didžiąją laiko dalį praleidžia gatvėje. Šiuo metu daugiausiai dėmesio skiriame darbui Šeškinės mikrorajone. Orientuojamės į žmones nuo 14 iki 20 metų, tačiau nevengiame bendrauti ir su kitokiu jaunimu.

Pagrindinės Sofkės veiklos:

  • darbas gatvėje;
  • jaunų žmonių konsultavimas ir užimtumas atviroje erdvėje;
  • internetinis konsultavimas.

Darbas gatvėje:

Darbas gatvėje yra ilgalaikis procesas, kurio metu  mes siekiame užmegzti šiltus, pagarbius santykius su jaunimu. Su sutiktais jaunais žmonėmis kalbamės jiems svarbiomis temomis, kartu žaidžiame, o kartais tiesiog pasisveikiname ir nueiname. Nenorime pakeisti jaunų žmonių, nemoralizuojame, nevertiname ir padedame tik tiek, kiek jaunuolis ar „chebra“ siūlomos pagalbos nori. Šiuo metu Sofkės komandą gatvėje galima sutikti pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 16 iki 19 val.

Dirbant gatvėje mums svarbu:

Konfidencialumas. Pagalba, kurią suteikiame jauniems žmonėms, bei informacija, kuria žmonės pasidalina su mumis, yra neviešinama, neperduodama, nesidalinama su kitomis institucijomis be jaunuolio sutikimo.

Pagarbus bendravimas. Atėję pas jaunus žmones esame lyg svečiai, todėl jaunimo neteisiame ir nenurodinėjame, kaip „derėtų“ elgtis. Visgi jeigu jie nori sulaukti mūsų pagalbos, kviečiame juos laikytis „mūsų taisyklių“.

Jaunų žmonių poreikius atitinkanti pagalba. Mums svarbu atpažinti tikruosius žmonių poreikius, todėl daug laiko skiriame paprastam bendravimui. Siekiame jaunuolius apsaugoti nuo perdėtų aplinkos lūkesčių dėl „teisingo“ gyvenimo būdo. Neverčiame jaunų žmonių bendrauti su mumis, jei jie to nenori, tačiau norime užtikrinti, kad esant poreikiui mūsų pagalba bus pasiekiama.

2023 metais darbas su jaunimu gatvėje buvo finansuojamas iš Jaunimo reikalų agentūros prie LR SADM (Programa SOFKĖ – darbas su jaunimu gatvėje) ir Vilniaus miesto savivaldybės (DARBAS GATVĖJE ‒ kai galime PASIEKTI nepasiektus).

 

Jaunų žmonių konsultavimas ir užimtumas atviroje erdvėje

Darbo laikas: kiekvieną penktadienį 16-19 val.
Adresas: J. Matulaičio a. 3, Pal. J. Matulaičio socialinis centras 

Atviroje erdvėje Sofkė kviečiame lankytis ne tik jaunus žmones, kuriuos sutinkame gatvėje, bet ir visus kitus. Sofkėje jauni žmonės gali leisti laisvalaikį taip, kaip jie nori. Erdvėje yra stalo futbolo stalas, mini virtuvėlė, stalo žaidimų, kompiuteris. Atviroje erdvėje vyksta filmų peržiūros, maisto gaminimo ir kiti užsiėmimai. Visas atviroje erdvėje vykstančias veiklas padeda organizuoti savanoriai.

Jauni žmonės, norintys pasikalbėti „prie keturių akių“, atviroje erdvėje visada ras vieną iš gatvėje dirbančių darbuotojų, kuris yra pasiruošęs kalbėtis svarbiais, bet nebūtinai rimtais klausimais.

Lankymosi atviroje erdvėje taisyklės:

– Bet kokių rūšių smurtas atviroje erdvėje yra netoleruojamas;
– Į erdvę nesinešame ir neateiname apsvaigę nuo alkoholio ir psichotropinių medžiagų;
– Saugom inventorių ir prisiimam atsakomybę ką nors sulaužius;

Internetinis konsultavimas

Sofkę galite sutikti ir feisbuke, www.facebook.com/sofke1.

Visi Sofkės darbuotojai turi savo atskirus „Facebook” profilius. Jauni žmonės gali jiems parašyti, kai nori ko nors paklausti, pasitarti ar tiesiog pabendrauti. Šie profiliai yra privatūs, todėl jaunuoliai gali būti tikri, kad tikrai bendrauja su konkrečiu „Sofkės” darbuotoju Olegu (Olegas Sofkė).

2023 metais Atvira jaunimo erdvė „Sofkė” buvo finansuojama iš Jaunimo reikalų agentūros prie LR SADM.

Sofkės komanda:

Oleg Sucharev, jaunimo darbuotojas
Ugnė Dunčytė, socialinė darbuotoja
Agnė Venclovaitė Juodė, jaunimo darbuotoja

Kristina Geleževičiūtė-Vlaskova, vaikų ir jaunimo srities vadovė

Kontaktai:

Tel.: 8 608 05424
El. paštas: sofke.gatve@matulaiciosc.lt

 

Svarbu!

Kviečiame prisidėti

Socialinių veiklų laikraštis

Matulaičio Respublika

LithuaniaEnglish