Vietinė savanorystė

Savanoriai yra svarbi mūsų organizacijos dalis. Todėl kiekvienais metais kviečiame žmones prisidėti prie vykdomų veiklų ir tokiu būdu kurti atvirą ir aktyvią bendruomenę. Pastebime, jog savanoriai, kurdami santykį su klientais, vykdydami veiklą ir reflektuodami ją, įgauna įvairių kompetencijų, kurios padeda siekti užsibrėžtų asmeninių tikslų.

Savanoriams siūlome:

  • Galimybę prasmingai ir kūrybingai praleisti laisvalaikį padedant kitiems;
  • Galimybę išbandyti save socialinio darbo srityje: darbe su vaikais, jaunimu ar žmonėmis su proto negalia;
  • Savanorių mokymus prieš pradedant savanorystę;
  • Du neformalaus ugdymo(si) seminarus per metus;
  • Galimybę įgyti organizacinio bei komandinio darbo patirties;
  • Informacijos apie savanoriavimo galimybes Lietuvoje bei užsienyje.

Kokiose veiklose galite savanoriauti?

Dienos centras Vaikai – vaikams

Laukia jaunų žmonių, kurie nori dovanoti savo rūpestį ir dėmesį vaikams, o už tai gauti daug juoko, paprastumo ir naujų įspūdžių. Savanoriai kviečiami padėti pamokų ruošoje, prisidėti prie laisvalaikio veiklų organizavimo, pavyzdžiui, vesti meno, sporto, kulinarijos, socialinių įgūdžių ugdymo būrelius, vykti kartu į vasaros bei mokyklinių atostogų stovyklas. Veikla vyksta kasdien nuo 14 iki 18.30 val. Tikimasi, kad savanoris galės skirti bent 4,5 val. per savaitę.

Grupė paaugliams Tranzitas

Laukia savanorių, kurie norėtų padėti jaunuoliams lengviau išgyventi ankstyvosios paauglystės laikotarpiu kylančius sunkumus. Grupės metu yra mokomasi, žaidžiami stalo žaidimai, žiūrimi filmai. Tačiau svarbiausias grupės tikslas yra sukurti erdvę jaunuoliams kalbėtis apie dileminius klausimus, pvz. kai nesijauti nei vaiku, nei paaugliu.  Veikla vyksta tris kartus per savaitę nuo 15 iki 18 val. Tikimasi, kad savanoris galės skirti bent 3 val. per savaitę.

Darbinio užimtumo grupė žmonėms su proto negalia Atvira bendruomenė

Kviečia prisijungti savanorius į kasdienes veiklas, pavyzdžiui, kartu gaminti maistą, eiti apsipirkti, mokyti kompiuterinio raštingumo, gaminti ikonas, lieti žvakes, daug bendrauti ir padėti organizuoti stovyklas ar išvykas. Tai puiki galimybė būti nuoširdžiam santykyje ir patirti, ką reiškia būti bendruomenės dalimi.

Veikla vyksta kasdien nuo 9 iki 16 val. Tikimasi, kad savanoris galės skirti bent 2 val. per savaitę.

Vaikų ir jaunimo klubas Kelias

Laukia žmonių, kurie norėtų prasmingai praleisti laiką kartu su vaikais ir jaunuoliais su proto ir kompleksine negalia. Susitikimai vyksta du kartus per mėnesį. Savanoriai kviečiami kurti draugišką santykį su neįgaliu bičiuliu, pavyzdžiui, kartu žaisti, kurti, vaidinti, organizuoti ir švęsti šventes, vykti į teatrą, kiną ar kitus miesto renginius.

Savanorės Ievos atsiliepimas apie savanorystę:

Su kiekviena savanorystės patirtimi gavau daug nuostabių pažinčių, puikų laiką, gausybę teigiamų emocijų, neišdildomų įspūdžių, šypsenų ir visokeriopos patirties!

Kontaktai:

Sigita Dževečkienė, koordinatorė
Tel: 8 630 25584

El. paštas: solidarity@matulaiciosc.lt

Svarbu!

Kviečiame prisidėti

Socialinių veiklų laikraštis

Matulaičio Respublika

LithuaniaEnglish