Didžiojo draugo programa

Programa yra vykdoma pagal Big Brothers Big Sisters programos darbo principus. Jos tikslas yra padėti sukurti, stiprinti bei puoselėti santykį tarp vaiko (Mažojo draugo) ir savanorio (Didžiojo draugo). Programoje gali dalyvauti 7-14 m. amžiaus vaikai, kuriems reikia emocinio palaikymo, stabilaus santykio, teigiamo suaugusiojo pavyzdžio, individualaus dėmesio.

Kaip vyksta programa.Didysis draugas arba Didžioji draugė individualiai bendrauja su tos pačios lyties vaiku, reguliariai su juo susitinka, padeda įveikti įvairius sunkumus, kartu leidžia laisvalaikį, išklauso. Draugystė tarp vaiko ir savanorio vyksta pagal nustatytas taisykles, prižiūrint programos koordinatoriui, kuris padeda spręsti iškilusius sunkumus.

Prieš savanoriui pradedant susitikinėti su vaiku yra pasirašoma oficiali 1 m. draugystės sutartis tarp vaiko, savanorio, vaiko tėvų ar globėjų ir programos koordinatoriaus. Didysis draugas ir Mažasis draugas įsipareigoja susitikti 1 kartą per savaitę ne mažiau nei dviems valandoms. Susitikimų metu savanoris ir vaikas užsiima abiems įdomia veikla, pavyzdžiui, žaidžia stalo žaidimus, kepa saldumynus, čiuožinėja ant ledo, mokosi groti gitara ar paprasčiausiai eina pasivaikščioti. Praėjus metams draugystės koordinatorius inicijuoja susitikimą su vaiku, savanoriu, vaiko tėvais ar globėjais ir draugystės sutartis nutraukiama arba pratęsiama dar 1 metams.

Savanorių atranka ir mokymai.Programoje gali dalyvauti 18 m. sulaukę asmenys. Prieš pradedami individualią draugystę su vaiku, savanoriai lanko specialius mokymus, kurių metu įgyja teorinių ir praktinių žinių apie bendravimą su vaiku.

Kuo „Didžiojo draugo“ programa gali padėti vaikams. Santykis tarp vaiko ir savanorio iš esmės yra gydantis veiksnys, kuris padeda vaikams išmokti užmegzti ilgalaikį, pastovų santykį, stiprina pasitikėjimą savimi, skatina išbandyti naujas veiklas, praplėsti akiratį ir pasaulėžiūrą.

Man ši draugystė davė daugiau, nei aš pati to tikėjausi. Iš pradžių maniau, kad tai bus tiesiog pagalba mergaitei, kuriai galbūt stinga dėmesio, bendravimo, išėjimo iš namų ar aplinkos, kurioje ji nuolat būna. Bet tai buvo pagalba ir man. Galbūt tai buvo dalelė to, ko ieškojau savo gyvenime – to, kas galėtų mane šildyti, linksminti ir kartu leisti parodyti, kad galiu padėti kitam, rodyti dėmesį ir mokytis iš savo Mažosios draugės. Draugystė su Mažąja drauge gali tau suteikti patį stipriausią atsakomybės jausmą, ne tik dėl to, kad reikia sugalvoti, ką veiksime, bet už tai, kad pasakyti žodžiai, pamokymai ar tiesiog buvimas kartu gali pakeisti jos suvokimą, nuomonę, o galbūt tu net gali tapti pavyzdžiu Mažajai draugei. Manau, kad būtent Didžiųjų ir Mažųjų draugų draugystei galima pritaikyti ne kartą girdėtą citatą iš Antuano De Sent-Egziuperi ,,Mažasis princas“ knygos, kad „Pasidarai amžinai atsakingas už tą, su kuo susibičiuliauji. Tu atsakingas už savo rožę…“. Mano rožė yra mano Mažoji draugė ir nuoširdžiai tikiuosi, kad aš jos taip pat…

Savanorė Ieva

„Didžiojo draugo“ programos komanda:

Silvija Vainauskaitė, Vaikų ir jaunimo srities vadovė

Kontaktai:

Tel. Nr: 8 616 17473; 8 659 05052
El. paštas: dd.programa@gmail.com

Svarbu!

2proc

Socialinių veiklų laikraštis

Matulaičio Respublika

LithuaniaEnglish