Šventųjų liudijimas modernioje Bažnyčios socialinėje veikloje

Švęsdami Socialinių veiklų 20-metį organizavome konferenciją „20 metų ant lyno. Pusiausvyros paieškos socialiniame darbe“. Ta proga klausėmės puikių pranešimų ir dalyvavome diskusijoje apie socialinį darbą, jo ištakas ir nueitą kelią. Taip pat apie socialinių veiklų mūsų parapijoje pradžią, pamatus ir balansavimą ant kasdienybės lyno.

Šiandien dalinamės Lino Kukuraičio, vieno socialinio centro steigėjų, pranešimu ir skaidrėmis apie šventuosius ir socialinę veiklą.

„Šventas Laurynas intuityviai ar tikėjimo šviesoje pasako tai, kas šimtmečiais bus Bažnyčios iššūkis ir siekinys, kaip pastarieji popiežiai ne kartą kvietė – pastatyti vargšus į Bažnyčios centrą“:

  • Bažnyčios rūpesčio centrą,
  • Bažnyčios tarnystės centrą,
  • Bažnyčios ugdymo centrą,
  • Bažnyčios meilės centrą ir t.t.

Nes Bažnyčios, o taip pat ir kiekvieno tikinčiojo elgesys su vargšais turi išganomąją vertę. „Iš tiesų sakau jums: kiek kartų tai padarėte vienam iš šitų mažiausiųjų, man padarėte“. <…> Kiekvieno krikščionio išganymo raktas yra pagalba stokojančiam. <…> Taigi Bažnyčia savo prigimtimi, o ir paskirtimi, yra neatsiejamai susieta su vargšais. Ir Laurynas tą išreiškia per šį teiginį – „vargšai yra Bažnyčios turtai“. Visą tekstą skaitykite čia. Pranešimo skaidres rasite, paspaudę šią nuorodą.

 

Svarbu!

Socialinių veiklų laikraštis

Matulaičio Respublika

LithuaniaEnglish