Mobilaus kiemo programa – kas naujo?

Mūsų programos „Mobilus kiemas“ darbuotojai ir savanoriai šiltuoju metų laiku su interaktyvia ir įvairių užduočių pilna priemone – mobiliąja lenta – tris kartus per savaitę lankosi Viršuliškių kiemuose, stadionuose ir ten bendrauja, žaidžia, mokosi, tiesiog smagiai ir turiningai leidžia laiką su vaikais.  

Per 2023 m. vasaros sezoną įvyko:  

  • 28 skirtingų temų žaidimai/užsiėmimai su mobilios lentos panelėmis, 
  • 17 užsiėmimų buvo skirti susipažinimui su mobilia lenta,  
  • Judesiui ir sportui buvo skirti 42 užsiėmimai,  
  • Apie tapatumą ir emocijas įvyko 16 užsiėmimų.  

Šiuose mobilaus kiemo užsiėmimuose sudalyvavo 178 vaikai. 

Tokių užsiėmimų tikslas – suteikti vaikams ir paaugliams prasmingą užimtumą, užmegzti ryšį, susipažinti, padėti vaikams pamatyti, atpažinti savo gebėjimus, stipriąsias puses, patikėti savimi, pamatyti savo elgesio poveikį aplinkai ir aplinkiniams bei stiprinti savivertę ir savigarbą. Lavinamos ir stiprinamos socio-emocinės kompetencijos: kritinis mąstymas, kultūrinis sąmoningumas, kultūrinė raiška, kūrybiškumas, komunikavimas, emocijų pažinimo ir raiškos, sveikos gyvensenos. 

Pagrindinė mobilaus kiemo komandos naudojama priemonė – mobilioji lenta. Ji turi gausybę keičiamų panelių su skirtingomis temomis, galima mokytis skaičiuoti, piešti, o galima parengti edukacinę mobilią lentą – apie žmonių skirtumus, žmogaus teises, lytinio švietimo tema, emocijų pažinimo ir raiškos tema ir t.t. Tačiau susitikimų kiemuose metu naudojamos ir kitos priemonės, pvz. kamuoliai, šokdynės, muilo burbulai, priemonės piešimui ir pan.  

Mobilios lentos edukacijos su Kultūros pasu  

Smagu, kad šaltuoju metų laiku mobilioji lenta jau taip pat nebedulka sandėlyje, nes mokinių klasės gali atvykti pas mus ir čia įsitraukti į edukaciją, apmokamą Kultūros paso lėšomis. Tad jei norite didinti klasės sutelktumą, gerinti klimatą, formuoti vidinę klasės kultūrą, kreipkitės. 

 

Atvykę į edukaciją 5-7 kl. mokiniai per žaidimus, piešimą, diskusiją turi galimybę geriau pažinti savo bendraklasius, išmokti juos tikrai „išgirsti ir pamatyti“, išdrįsti išsakyti savo ir tuo pačiu gerbti kitų nuomonę, išmokti konstruktyviai bendrauti su tais žmonėmis, su kuriais nori ar nenori, bet mokykloje tenka praleisti nemažą savo gyvenimo dalį.  

 

Žinoma, išvardintiems tikslams siekti reikalingi ir pasiruošę per šį patyrimą palydėti edukatoriai. Su mobilia lenta mūsų centre dirba jaunimo ir socialiniai darbuotojai, kurie, dažnai susidurdami su vaikais ir jaunimu, turinčiais ne tik mokymosi sunkumų, bet ir patiriančiais psichosocialinius iššūkius, kelia kvalifikaciją, dalyvauja mokymuose ir supervizijose šiomis temomis.   

 

Plačiau apie mūsų edukacijas, finansuojamas Kultūros paso lėšomis https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/5232  

Daugiau apie mobilaus kiemo programą https://www.matulaiciosc.lt/vaikai/mobilus-kiemas/  

Skirti lėšų Mobilaus kiemo programos įgyvendinimui galite https://www.aukok.lt/projektai/Pasirupinkime-vaiku-turiningu-laiku-kiemuose    

 

Svarbu!

Kviečiame prisidėti

Socialinių veiklų laikraštis

Matulaičio Respublika

LithuaniaEnglish