Kviečiame į nemokamą patyriminį, judesio terapijos seminarą „Pokytis, kuris padėtų jaustis geriau“ 16-29 m. moteris

 

Moteris, kurios jau kurį laiką trokšta pokyčio savo gyvenime ir nori sau padėti jį pasiekti.

Tai pusantros dienos praktinis seminaras, kurio metu įvairių patyriminių metodų ir pokalbių pagalba, 10 moterų grupę kviesime rasti atsakymus į šiuos klausimus:

–       Kaip matau save ir savo gyvenimą šiandien?

–       Ką matyti ir priimti yra sunkiausia?

–       Kas, kokie dalykai iki šiol man padėdavo išgyventi sunkumus, tačiau šiuo metu jie nebeveikia?

–       Kaip atsitiko, kad esu čia, kur esu?

–       Kaip noriu pakeisti, tai kas man šiandien yra sunku ar nepatinka?

–       Kas man padėtų tuos pokyčius padaryti (pasiekti)?

Pasitelkiant individualias bei grupines užduotis keliausime su jumis trumpą (dviejų dienų) kelionę, kuri padės pamatyti kaip atsitinka, kad ilgiau nei norime, užstringame būsenoje, situacijoje, kurioje mums nėra gera. Padėsime atpažinti, dėl kokių priežasčių tos emocinės užtvankos buvo pastatytos. Ir atrasime įrankius, kurių pagalba galėsite pamažu praardyti užtvenktus dalykus, kad sustojusi gyvenimo sritis, pradėtų tekėti, taip atnešdama pasikeitimus, kurių trokštame.

Į seminarą ypatingai kviečiame moteris, kurios jaučia, kad norėtų pokyčių artimuose santykiuose; ieško būdų kaip rasti išeitį iš pasikartojančių konfliktinių situacijų arba santykiuose su kitais žmonėmis,  kaip susirasti norimą (ir mėgstamą) darbą arba išeiti iš seniai nemėgstamo; nori, bet nedrįsta pakeisti profesinę kryptį, pradėti studijuoti; drąsinasi pakeisti gyvenamą vietą; nori pabandyti naujus dalykus, tačiau kažkas stabdo; yra užsibuvusios priešiškame požiūryje į save ir savo kūną. Taip pat toms, kurios dėl kurį laiką trunkančių gyvenimo aplinkybių yra praradusios džiaugsmingumą, energingumą ar net gyvenimo prasmės pojūtį.

Po savaitgalio seminaro, dar bus galimybė susitikti dviejuose online susitikimuose, kuriuose stebėsime, kaip mums sekasi seminare įgytą patirtį paversti realiais žingsniais.

„Neatidėliok. Tinkamesnio laiko kaip šis gali ir nebūti.“

Napoleon Hill

 

Kada ir kur:

2022 m.  sausio 29 – 30 d., Hotel „City Gate“, Bazilijonu g. 3, Vilnius;

2022 m.  vasario 5-6 d., A.C. PATRIA namai seminarams, Domeikava.

 

BŪTINA registracija:

į seminarą Vilniuje: https://forms.gle/93hgF6UWU8PFFWXD;

į seminarą Kaune: https://forms.gle/BAUavmvLCRM1Eui27.

 

Vietų skaičius ribotas. Reikalingas Galimybių pasas.

Dalyvavimas seminare nemokamas, nes yra dalis programos, finansuojamos Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

 

Seminaro Vilniuje lektorės – susipažinkite:

Silvija Vainauskaitė

10 m. patirtis ir įgūdžiai psichosocialinės pagalbos srityje.

Veiklos temos – socialinių ir emocinių įgūdžių ugdymas, patirtinis ir neformalus ugdymas, grupių fasilitavimas, individualus konsultavimas, vadovavimas, komunikacija, tarpžinybinis bendradarbiavimas, krizių valdymas. Veikla su tikslinėmis grupėmis – vaikai, jaunimas, šeimos, su vaikais ir jaunimu dirbantys specialistai ir komandos, mokytojai, bendruomenės.

„Pokyčiai jau kuris laikas ir man yra ne išimtis, bet būsena, kuri lydi kiekvieną dieną. Kartais atrodo, kad nespėju atsisveikinti ir pasitikti naujas situacijas. Man padeda suvokimas, kad yra normalu jaustis visaip, kai aplinkui daug besikeičiančių dalykų. Kartais džiaugsmingai, entuziastingai, o kartais nuo visko norisi tiesiog atsitraukti. Mane įkvepia kiti žmonės, gamta, žygiai.“

 

Kristina Zabielė

Esu psichologė Kristina Zabielė. Pagrindinė mano darbo kryptis yra suaugusiųjų psichologinis konsultavimas, psichoterapija. Dirbu Pal. J. Matulaičio šeimos pagalbos centre, vedu grupę netektį patyrusiems žmonėms.

Kalbant apie pokyčio temą, manau, kad nuolatinė kaita yra neišvengiamas elementas asmenybės raidos procese. Man patinka geštalt psichologijos mokyklos pradininko F. Perslo   mintis, kad žmogus turi du pagrindinius poreikius: išgyventi arba augti. Visuomet galime pasirinkti ar pasilikti komforto zonoje, ar išdrįsti išlysti iš savo kiauto (kuris neretai nėra patogus, bet mes jame renkamės likti iš baimės, kad ten, už jo ribų yra daug blogiau, nei čia) ir patyrinėti, kas ten toliau, nei tai, ką gerai žinau, moku, pažįstu…

Tuo tarpu augimo būsena tai dažniausiai nepatogi, skausminga būsena. Augti, tai reiškia susidurti su rizika, naujais iššūkiais, su kuriais dar nesame atradę būdų tvarkytis, tai laikas, kuomet tenka atsisakyti senų, jau nebetinkamų elgesio modelio, paaukoti kažką, kas nebetinka, ką išaugome. Krizinės situacijos gyvenime gali tapti procesu, kai atsirišame nuo tokio savęs, kokį pažįstame, kad galėtume susipažinti su dar neatskleistomis savo pusėmis.

Atpažįstu, kad atsiveriu pokyčiui tuomet, kai nustoju bandyti sukontroliuoti realybėje tai, ko negaliu pakeisti, susitaikau su tuo, kas ir kaip vyksta. Kad ir kokie milžiniški sunkumai būtų užklupę, neįmanoma visko pakeisti iš kart. Tiek sau, tiek kitiems mėgstu sakyti „dramblį valgykim po mažą gabalėlį“.

 

Seminaro Kaune lektoriai – susipažinkite:

Gintautas Katulis

Gintautas Katulis, psichologas, lektorius, mokymų vadovas. Esu tarptautinio patirtinio ugdymo ekspertų tinklo „Via Experientia“ narys, dirbu su patirtinio ugdymo mokymais, kurių metu grupės ir komandos mokosi iš savo patirties, geriau supranta save ir savo komandą, gali pradėti inicijuoti pokytį. Šiuo metu daugiau telkiuosi ties jaunais žmonėmis.

Vienas didžiausių mano asmeninių pokyčių buvo susitelkimas ties psichologija. Net studijuodamas psichologiją, planavau ir visą energiją skyriau aktoriaus karjerai. Jai nepasisekus išgyvenau didžiulę krizę, kadangi psichologo profesija tuo metu manęs nežavėjo, visgi, atradęs tam tikrą kampą įsimylėjau šią specialybę ir galėjau nerti į ją.

 

Vaida Platkevičiūtė

Esu Vaida Platkevičiūtė. Esu psichologė, darbo su kūnu ir judesio terapeutė. Konsultuoju suaugusiuosius ir poras Pal. J. Matulaičio šeimos pagalbos centre, užsiimu privačia psichologinio konsultavimo praktika. Taip pat vedu įvairius mokymus, paskaitas ir grupes. Jų metu dalinuosi psichologinėmis žiniomis ir patirtimi, kuri padeda žmonėms pažinti savo minčių, jausmų ir kūno pasaulį.

Pokyčiai… Šį žodį išgyvenu kaip populiarų, madingą ir gana reiklų. Aplinkui dažnai girdime kaip svarbu yra keisti savo kūną, savo mintis, savo įpročius, savo jausmus. Kvietimas koreguoti save ir savo gyvenimą linki gero, bet tuo pačiu, siunčia žinią, kad tokie, kokie mes esame dabar, esame netinkami. Raginimas keistis, neretai pažadina mūsų vidinį jausmą, jog mumyse yra per mažai gero ir per mažai blogo. Dėl šios priežasties, pokyčių ilgimės, bet jau pats žodis mus sustingdo, atriboja, uždaro. Ypatingai tai su mumis vyksta, kai jaučiamės silpni, kai patys savęs nepriimame tokių, kokie esame.

Dėl šios priežasties, prieš ką nors keičiant savo įpročiuose ar savo gyvenime, man labai svarbu surasti tai, ko aš nei savyje, nei pasaulyje nenoriu keisti. Tai leidžia pajausti, kad iš esmės aš ir su pasaulis esame tokie, kokie esame ir tame yra ir nuostabių, ir sunkių dalykų.  Šis matymas man suteikia saugumo, kad man nereikia keisti iš esmės. Tai ko aš noriu, tik praplėsti ir išbandyti daugiau galimybių nei iki šiol.  Kad išbandyčiau, patirčiau, įdiegčiau naujus dalykus savo gyvenime man reikia naujų įrankių. Anksčiau, man atrodė, kad aš arba esu drąsi, arba nesu; arba galiu rašyti, arba negaliu;  arba aš turiu reikiamus įrankius arba neturiu. Šiandien aš gerai žinau, kad jei aš nesu drąsi, aš galiu išmokti taip būti; jei negaliu rašyti, galiu išmokti; jei neturiu tam tikrų įrankių pasiekti norimą gyvenimo kokybę, galiu juos įsigyti, užauginti ir padaryti juos savais. Kai turiu naujus įrankius savo gyvenimo įrankių dėžutėje, galiu sukurti kažką norimo ir naujo savo gyvenime…

Labai smalsu susitikti su Tavimi ir ieškoti naujų dalykų ne Tavo gyvenimo pakeitimui, o jo praplėtimui. Kad be to ką turi, turėtum šiek tiek daugiau, patirtum šiek tiek daugiau to, ko nori, apie ką svajoji ir kas pradžiugintų Tavo širdį…

 

Svarbu!

Socialinių veiklų laikraštis

Matulaičio Respublika

LithuaniaEnglish