Kai Kalėdos ateina į mūsų širdis

Didžiosios metų šventės tradiciškai pasitinkamos šeimoje, tačiau ne visada yra lengva atrasti bendravimo malonumus, kai kurioms šeimoms kartais neprošal yra pagalba. ,,Pusryčiai su Kalėdų seneliu‘‘ – puikus tokios pagalbos pavyzdys. Tai renginys, skirtas sunkumus patiriančioms šeimoms ir jose augantiems vaikams, kuriuos kviečiame smagiai, jaukiai praleisti laiką, pajusti artėjančių švenčių dvelksmą, kartu su vaikais dalyvauti meno dirbtuvėlėse ir, žinoma, pabendrauti su kitomis šeimomis bei darbuotojais.

Taigi „Pusryčiai su Kalėdų seneliu“ Pal. J. Matulaičio socialiniame centre prasidėjo su daug vaikų, geros ir pozityvios nuotaikos, skambant kalėdinei muzikai. Svarbu paminėti, kad šis renginys jau yra tapęs tradicija ir neįmanomas be mūsų partnerio – UAB „Incentivus“, kurie organizuoja kalėdines dirbtuvėles vaikams. Prie jų kasmet prisijungia ir Vilniaus kolegijos studentės, kurios padeda vaikams puošti sausainius, gaminti draugystės apyrankes. Viena iš labiausiai šiemet vaikus sužavėjusių kalėdinių dirbtuvėlių veiklų – galimybė pasidaryti atvirutes bei kalėdinius žaisliukus, kuriuos vaikai noriai kabino ant eglutės. Kalėdinių atviručių darymas ir dovanojimas draugams, tėvams, socialiniams darbuotojams, savanoriams dar labiau pagyvino atmosferą ir suteikė tarpusavio šilumos.

Dirbtuvėlėms einant į pabaigą pagaliau atėjo taip ilgai lauktas Kalėdų senelis, kuris subūrė visus vaikus ir tėvelius aplinkui ir įtraukė į labai smagų ir energingą žaidimą. Vaikai seneliui su tėvelių, darbuotojų ir savanorių pagalba, jau buvo paruošę kalėdinius pasirodymus – dainavo dainas, sakė eilėraščius, dovanojo Kalėdų seneliui atvirukus. O Kalėdų senelis žinoma visiems vaikams dovanojo dovanų!

O kokie pusryčiai be blynų? Taigi po dovanų dalinimo visų dalyvių laukė patys gardžiausi blynai ir kvapni kakava. O tai buvo dar viena papildoma galimybė pabendrauti prie puodelio kakavos, vaikams tai buvo laikas žaidimams bei bendravimui vieni su kitais. Todėl mes ir sakome – ,,Švęskime džiugiai Kalėdas, atsisakykime užstrigti prie to, kas materialu, išmatuojama ir paliečiama. Įsileiskime meilę į savo širdis, į savo šeimas.‘‘

 

Jovita, dienos centro darbuotoja

Svarbu!

2proc

Socialinių veiklų laikraštis

Matulaičio Respublika

LithuaniaEnglish