Ilgalaikio bendradarbiavimo džiaugsmas

Metams apsukus ratą vėl planuojame ir dėliojamės su ilgamečiais rėmėjais iš Vokietijos, iš Förderverein Kinder in Litauen (Lietuvos vaikų rėmimo draugija), kryptis, kuriomis norime toliau dirbti kartu.

Dar 2022 m. rugsėjo pabaigoje mūsų centre apsilankę draugijos atstovai lankėsi mūsų sodyboje Širvintų raj., Vindeikių km. Kadangi draugija skatina ir ne pirmus metus prisideda prie šeimų poilsio sąlygų Vindeikiuose gerinimo, turėjome progą parodyti, kokie vis gi Vindeikiai gražūs. O tuo pačiu aptarti, ko dar tūksta, ką galime pakeisti, atnaujinti, kaip padaryti, kad vasaroti (ir lankytis kitais metų laikais) būtų jauku ir patogu. Buvo sutarta skirti dėmesio vasaros namelių atnaujinimui.

Svarbu paminėti, kad dirbdami ilgą laiką kartu išvengiame fragmentiškumo. Remiamoms ir palaikomoms šeimoms skiriamas dėmesys taip pat grįstas santykiu ir žmogišku rūpesčiu. Tad turėjome laiką, skirtą rėmėjams susitikti su kai kuriomis šeimomis ir pabendrauti, pasimatyti, aptarti naują sezoną.

Ypatingai šiltą popietę turėjome jaunimo atviroje erdvėje SOFKĖ, kur svečius priėmė patys jaunuoliai. Jie ne tik smalsavo apie Vokietiją ir jos regioną, iš kurio atvyko svečiai, apie tai, kaip užsimezgė Socialinio centro ir draugijos bendradarbiavimas, bet ir parodė savo kurtus filmukus apie SOFKĘ ir joje besirenkančius. Taip pat papasakojo, ką paprastai veikia SOFKĖJE, kuo užsiima, kai čia nebūna.

Susitikimas paliko stiprų įspūdį visiems dalyviams. Neapleido jausmas, kad tikrai daug nuveikta, o taip pat, kad norisi padaryti ir dar daugiau arba nepamesti ir neapleisti to įdirbio, kuris jau padarytas. Tad be abejonės ir toliau dirbsime, stiprindami užsimezgusias pažintis ir papildydami bei planuodami tęstinius projektus ir darbus: jaunimo atviros erdvės veiklos, šeimų palaikymas per vaikų būrelių apmokėjimą, sąlygų šeimų poilsiui Vindeikiuose gerinimas ir reagavimas į iškylančius poreikius ir situacijas.

Susipažinti su darbais, kuriuos per 2022 m. nuveikėme su šių rėmėjų pagalba, galite rasti čia: ataskaita 2022_lietuviska

Svarbu!

Kviečiame prisidėti

Socialinių veiklų laikraštis

Matulaičio Respublika

LithuaniaEnglish