Aukok „Mobiliam kiemui”

Pasirūpinkime turininga vaikų vasara kieme

Mūsų vaikų dienos centrų darbuotojai yra atkreipę dėmesį, kad šiltuoju metų laiku vaikų, paauglių, lankančių dienos centrus, skaičius labai sumažėja. Iš socialinio darbo gatvėje sukauptos patirties žinome, kad, kai baigiasi mokslo metai, kai kurie iš vaikų gatvėje beveik apsigyvena – į lauką išeina ryte ir grįžta jau gerokai sutemus. Tačiau užimtumas kieme ne visada yra saugus, ugdantis ar atitinkantis socio-emocinius vaikų poreikius. Tad situacija, kai turime ir norime teikti paslaugas vaikams bei paaugliams, bet paslaugų gavėjai iki mūsų patalpų tiesiog neateina, paskatino ieškoti dar kitokių formų jiems pasiekti. Taip gimė idėja, o tada atsirado partneriai ir priemonė – mobili lenta.

Lietuvoje mūsų organizacija yra vienintelė, kuri dalyvavo mokymuose, praėjo akreditacijos procesą, atsigabeno šią nemažą ir nelengvą (kalbame apie svorį) priemonę į Lietuvą ir jau penktus metus vykdo „Mobilaus kiemo“ programą kiemuose, stadionuose bei kitose vaikų ir paauglių susibūrimo vietose šiltuoju metų laiku (gegužės – rugsėjo mėnesiais).

Programos „Mobilus kiemas“ darbuotojai ir savanoriai su interaktyvia ir įvairių užduočių pilna mobiliąja lenta tris kartus per savaitę lankosi numatyto mikrorajono kiemuose (2022 m. Šeškinės, 2023 m. Viršuliškių kiemai) ir ten bendrauja, žaidžia, mokosi, smagiai ir turiningai leidžia laiką su vaikais.

Prasidėjus mokslo metams, mobili lenta naudojama dienos centrų patalpose arba šalia esančiose lauko erdvėse. Aktyviai dalyvaujame Pal. J. Matulaičio parapijos rengiamose šventėse (Šeimadienis rugsėjo mėn., gegužės/birželio mėn. Sekminės, vasaros metu mobilaus kiemo komanda mielai priima kvietimus sudalyvauti kolegų organizuojamose stovyklose svečio teisėmis).

Šiemet mokslo metų laikotarpiu planuojama pasiūlyti mobilios lentos užsiėmimus klasėms (didinti klasės sutelktumą, gerinti klimatą, formuoti vidinę klasės kultūrą) Viršuliškių ir Šeškinės mikrorajonuose.

Mobilioji lenta turi gausybę keičiamų panelių su skirtingomis temomis, galima mokytis skaičiuoti, piešti, o galima parengti edukacinę mobilią lentą – apie žmonių skirtumus, žmogaus teises, lytinio švietimo tema, emocijų pažinimo ir raiškos tema ir t.t.

Įgyvendindami programą siekiame suteikti vaikams ir paaugliams prasmingą užimtumą, užmegzti ryšį, susipažinti, padėti vaikams pamatyti, atpažinti savo gebėjimus, stipriąsias puses, patikėti savimi, pamatyti savo elgesio poveikį aplinkai ir aplinkiniams bei stiprinti savivertę ir savigarbą. Lavinamos ir stiprinamos socio-emocinės kompetencijos: kritinis mąstymas, kultūrinis sąmoningumas, kultūrinė raiška, kūrybiškumas, komunikavimas, emocijų pažinimo ir raiškos, sveikos gyvensenos.

Taip pat ne ką mažiau svarbu pasiūlyti tiesiog įdomios veiklos vasaros atostogų metu arčiau gyvenamosios vietos.

Esame paskaičiavę, kad viena mobilaus kiemo diena kainuoja 100 eurų. Vienoje dienoje sutelpa tikrai nemažai veiksmo: komanda pasiruošia ėjimui į kiemą, paruošia ir mobiliąją lentą. Kadangi mobili lenta yra didžiulė ir sunki, paprastu automobiliu jos nenusiveši, mobilaus kiemo komanda lentą iki reikiamos vietos dažniausiai nuridena (lenta turi ratukus) pėstute. O tada prasideda linksmoji ir intensyvioji dalis, kai lenta išskleidžiama ir pradeda rinktis vaikai. Su lenta į kiemą komanda atsiveža kamuolį, muilo burbulų ir kitus spalvingus, judrius žaidimus. Dvi valandos kieme pralekia veiksme. Diena baigiasi, kai lenta grįžta į garažą, o darbuotojai ir savanoriai aptaria dieną ir išsiskirsto namo.

Taigi gavus planuojamą paramą būtų užtikrinamas sklandus programos veikimas 3 mėnesius (aktyvaus ėjimo į kiemus fazė liepa-rugsėjis). Bendradarbiaudami su aukok.lt paruošėme lėšų rinkimo projektą, kuris startavo liepos mėnesį. Surinktos lėšos bus skirtos tiesiogiai programos įgyvendinimui – mobilios lentos remonto ir sandėliavimo išlaidoms, priemonių lauko žaidimams ir susitikimų prie mobilios lentos praturtinimui įsigyti, programos darbuotojų užmokesčiui, savanorių mokymams ir pan.

Skirkite lėšų „Mobiliam kiemui“ dabar, o programos komanda pasirūpins, kad vasarą vaikams kieme būtų smagaus ir turiningo laiko!

https://bit.ly/mobiluskiemas

Svarbu!

Kviečiame prisidėti

Socialinių veiklų laikraštis

Matulaičio Respublika

LithuaniaEnglish