10 žvakės teikiamų privalumų 

10 žvakės teikiamų privalumų 

Nuo senų senovės ugnis buvo ir yra gyvybiškai svarbi žmogui. Šiandieniniame pasaulyje žvakės retai kada atlieka tik pagrindinę apšvietimo funkciją. Daug dažniau išryškėja kitos jų naudos, paskirtys ir teikiami privalumai*:  

  1. Atmosfera. Uždegtos žvakės padeda sukurti ramią, jaukią atmosferą namuose, kabinete ar kitoje vietoje, kurioje esate.  
  2. Šventės. Nesvarbu, ar uždegate žvakes ant torto, ar ruošiate šventinę vakarienę žvakių šviesoje visai šeimai. Žvakės yra puikus būdas pažymėti tokias šventes kaip gimtadieniai, vestuvės, jubiliejai, išleistuvės ir pan.  
  3. Interjeras. Žvakės sukuria stilingų namų įvaizdį bet kokioje aplinkoje. Žvakės pasižymi universalumu, jų būna įvairių stilių, spalvų, formų, dydžių ir kvapų. Prabangaus SPA atmosferą galite sukurti vonios kambario kerteles užpildę žvakėmis. Apgalvoję žvakių išdėstymą svetainėje ar valgomajame, sukursite jaukumą ir ramybę. Virtuvėje ne tik papuošite patalpą ir padarysite ją jaukesne, bet ir parinkę tinkamą kvapą panaikinsite kitus nepageidaujamus kvapus.  
  4. Sveikata. Jau tapo įprasta, kad sveikas gyvenimo būdas neatsiejamas nuo dvasinės, psichologinės savijautos. Žvakės gali padėti sukurti puikią atmosferą, sulėtinti tempą. Jei žmogus jaučiasi apimtas baimės ar nerimo, degančios žvakės šviesa padeda nurimti ir atsipalaiduoti. Psichoterapijos metu dažnai uždegamos žvakės, padedančios sumažinti įtampą, nuovargį ir nerimą.  
  5. Malda ir meditacija. Žvakių uždegimas maldos ar meditacijos metu yra puikus būdas palaikyti šią praktiką. Tai gali būti maldos ritualo dalis, kuri kūną ir protą paruošia susikaupimui. Kaip jau minėta, žvakių skleidžiama maloni šviesa kuria ramybės atmosferą. Tai padeda nuraminti skubantį protą, atrasti savyje dėkingumo.  
  6. Atminimas ir paguoda. Mūsų uoslė yra stipriai susieta su atmintimi, todėl dažnai konkretų kvapą siejame su žmogumi, akimirka ar prisiminimu. Žvakės gali ne tik iššaukti konkrečius prisiminimus, bet ir būti naudojamos prisiminti artimuosius, kurių netekome. Ne veltui turime Vėlinių dieną, kai lankydami kapus degame žvakutes. Bažnyčiose įrengti specialūs žvakių staliukai, kai žmonės prisimindami mirusiuosius ar prašydami užtarimo gyviesiems uždega žvakutes.  
  7. Romantika. Vienas paprasčiausių ir tuo pačiu jaukiausių būdų pakurstyti kibirkštį santykiuose – bet kurią vakarienę (netikėtai) nušviesti žvakių šviesa.  
  8. Saviraiška. Kaip kiekvienas turi skirtingus skonius mados, muzikos, interjero dekoravimo srityse, taip kiekvienas turi ir tam tikrus mėgstamus kvapus. Visa tai sukuria vieningą žmogaus ir jį supančios aplinkos paveikslą. Tai gali būti ir vieta pasireikšti žmogaus kūrybiškumui, atskleisti save, perteikti savo pasaulio suvokimą. 
  9. Įkvėpimas. Sutikite, liepsnoje ir dagties spragsėjime yra kažkas poetiško ir šilto, kas skatina kurti su nauja jėga.  
  10. Kelionės. Keliaudami neprivalote palikti žvakių – pasiimkite visus jų teikiamus privalumus į kelią. Derėtų atkreipti dėmesį į tai, kad žvakės būtų patogiai ir saugiai transportuojamos. Gal tam galima turėti specialią dėžutę, žvakės gali būti nedūžtančiuose indeliuose ir pan. Tokiu būdu bet kurioje pasaulio vietoje sukursite ramybės ir šilumos oazę. 

*Svarbu, kad žvakės būtų pagamintos iš kuo natūralesnių ir kokybiškų medžiagų, kad nekeltų grėsmės žmogaus sveikatai.  

Parengta remiantis: www.litupcandleco.com , www.generalwax.com 

Nuotraukos @atvirabendruomene  

Svarbu!

Kviečiame prisidėti

Socialinių veiklų laikraštis

Matulaičio Respublika

LithuaniaEnglish