„Gerų draugų animacija“ ir Kadis

Jau keletą metų džiaugiamės ir didžiuojamės savanore Ingrida Romaškaite, kuri kartu su keletu žmonių su negalia subūrė animacijos grupelę „Gerų draugų animacija“. Kartu jie sukūrė net keletą animacijų arba trumpų filmukų, kaip juos vadina žmonės su negalia.

Pirmasis buvo „6×6. Šešios žąsys su šešiais žąsyčiais“, vėliau – „Kalėdinis sveikinimas“ (juos galima peržiūrėti www.youtube.com puslapyje „Atviros bendruomenės“ paskyroje).

O štai dabar mielai ir su nekantrumu pristatome naujausią „Gerų draugų animacijos“ šedevrą – „Kadis“. Jo premjera įvyko šių metų Sekminių šventės metu Pal. J.Matulaičio parapijos namų salėje. Norisi labiau supažindinti su animacijos virtuve, tam kad pajustumėte su kuo tai valgoma, pristatome animacijos Kadis receptą.

Animacijos kūrimas prasideda koncepcijos (temos) išsirinkimu – išsirenkamos 4 emocijos, kurias išgyvena personažas. Animacijos užsiėmimo tikslas – procesas, per kurį galima aptarti, išgirsti, sužinoti, išbandyti naujus dalykus, o rezultatas – patirties realizavimas, kuris animacijos pagalba sudedamas į vieną bendrą veikiantį kūrinį – filmuką.

Taigi, pradedama nuo emocijų. „Gerų draugų“ animatoriai išvardija, kokias žino emocijas: viskas gerai, džiaugsmingas, rimtas, liūdnas, piktas, susimąstęs, svajojantis, pavydus, susierzinęs, agresyvus, nervingas, santūrus, abejingas, linksmas. Išsirenkame keturias: svajingas, liūdnas, piktas, linksmas.

Toliau kalbama, kokia spalva atitinka kiekvieną iš šių emocijų, kokį emocinį krūvį kiekviena spalva neša. Nutariama, kad bus naudojamos: mėlyna spalva liūdesiui, rožinė svajingumui, raudona pykčiui, geltona džiaugsmui.

Sekantis žingsnis – animacijos fonų darymas. Fonai daryti pieno ir tušo liejimo technika: į pieną liejant atitinkamą spalvą veikėjo emocijai pastiprinti. Spalvos, kurių neturėjome, buvo sukurtos kompiuterine programa.

Toliau – veikėjo paieškos. Kalbama, kas yra animacija, ir kokie veikėjai ten būna, kuo jie skiriasi nuo filmo veikėjų, kokios animacijos galimybės kuriant personažus, kuo ji pranašesnė už kino filmą. Išsiaiškinama, kad animacija beribė išreikšti savo vaizduotei, kuriant fantastinius personažus. Todėl nusitaikoma sukurti ką nors fantastiško, neįprasto. Kiekvienas dalyvis gauna po lapą, jame nupiešia vieną kūno dalį, tuomet perduoda lapą draugui, tuomet vėl nupiešia trūkstamą kūno dalį ir taip apsikeisdami ratu kuria fantastinius herojus. Kadžio animacijai iš visų variantų balsavimo būdu buvo išrinktas:

001

Vardo paieškos. Kiekvienas dalyvis siūlė savo variantus: Čiukčirikas, Diegas, Čepas, Šo, Balandis, Pūkis, Cypa, Puma, Sniegė, Čipsas. Pabandoma ieškoti išgalvoto vardo suduriant du žodžius: Apapūga, Kazyšo, Sepas, Gegulijis, Sornas, Tornas. Balsavimo būdu išrinktas – Kazyšo, bet laikui bėgant ir primirštant originalųjį vardą Kazyšo virto į Kadiško, o galiausiai į Kadį.

Scenarijaus kūrimas. Pradedame nuo svajingos būsenos. Kalbame, kokia tai yra būsena, kaip jaučiamasi jos metu, animatorių prašoma patiems pavaizduoti savo judesiais, kaip tai turėtų atrodyti, kadangi turėsime savo herojų piešti taip, kad jis atrodytų svajingas, piktas, linksmas, liūdnas, ir perteiktų tą būseną kiek galima suprantamiau žiūrovui. Ta pačia eilės tvarka buvo kalbama apie kiekvieną išsirinktą emociją.

Taip pat buvo pasirinkta širdis kaip visas emocijas jungiantis elementas. Kiekvienas dalyvis nupiešė širdį, kuri skirta tam tikrai emocijai. Vėliau kiekvienas dalyvis pasirinko kūno dalį, už kurios piešimą buvo atsakingas viso kūrybos proceso metu. Viskas atrodo maždaug taip: dalyvis nupiešia savo dalį, už kurią yra atsakingas, tada perleidžia darbo vietą kitam animatoriui, kuris atsakingas už kitą Kadžio kūno dalį ir t.t.

Per 1 h pasisekdavo nupiešti 5-7 paveiksliukus. Iš viso buvo nupiešta 290 kadrų, o visas procesas užtruko maždaug 2 metus.

Garsas. Dalyviai savo balsais įgarsino Kadžio išgyvenamas emocijas.

O po viso to dar sekė daug kantrybės reikalaujantis Ingridos darbas – fotografavimas, skenavimas, kadrų dėliojimas, jų koregavimas, titrų kūrimas, garso darbai ir uffff, visko išvardinti tikrai neįmanoma. Bet štai pristatome jums galutinį variantą:

Ingrida ir Atviros Bendruomenės bičiuliai

Svarbu!

Kviečiame prisidėti

Socialinių veiklų laikraštis

Matulaičio Respublika

LithuaniaEnglish